poniedziałek, 1 stycznia 2018

MATEMATYKA w przedszkolu i szkole - na pożegnanie starego roku.

Szkolenie przeprowadziła Pani Ewa Nikołajew Wieczorowska - Centrum Uśmiechu Dziecka dla Nauczycieli z Przedszkola Samorządowego Nr 36 ; Szkoły Podstawowej Nr 9
i ze  Szkoły Podstawowej Nr 44 w Białymstoku.
Dziękujemy :) 
Dalej uczymy się dziecka. Stary rok pożegnałyśmy wspaniałym i intensywnym Kursem „Edukacja matematyczna według metody dr Marii Montessori” po to, aby jeszcze lepiej rozpocząć NOWY 2018 ROK 🙂

Dziecko w przedszkolu Montessori od początku jest  przygotowywane do rozumienia pojęć matematycznych. Ćwiczenia z życia praktycznego oraz pomoce sensoryczne służą do pierwszych spotkań z matematyką.
Podczas ćwiczeń praktycznych dzieci kalkulują, ile wody nalać do wiadra albo ile pasty do butów potrzebują. Wykonują także swoje zadania w logicznym porządku. Robiąc to w sposób precyzyjny, rozwijają koncentrację, niezbędną do późniejszych zadań matematycznych. 
Podczas ćwiczeń z życia praktycznego dzieci budują pewność siebie oraz akceptują swoje błędy, co jest też bardzo istotne przy nauce matematyki. Podczas pracy z pomocami sensorycznymi dzieci patrzą na zależności między różnymi przedmiotami. Uczą się je porządkować ze względu np. na kształt, wielkość, temperaturę, a nawet zapach czy smak.